Zdalni.pl

Fundacja Edukacji Informatycznej, z początkiem maja udostępniła platformę zdalni.pl dla firm. Za jej pośrednictwem usługodawcy prezentują własnych, zdalnych pracowników i koordynatorów pracy zdalnej, oferując rynkowi ich pracę i kompetencje do wykorzystania od zaraz.

Platforma łączy pracodawców i przedsiębiorców prowadzących startupy czy małe i mikro firmy, które potrzebują realizacji konkretnych zleceń, lecz nie mają potrzeby zatrudniania osób na dłuższy okres czasu.

Idea portalu zdalni.pl zakłada współpracę, pomiędzy pracodawcą, który na platformie zdalni.pl udostępnia swoich pracowników, a firmą potrzebującą wykonawców zadań w swoich projektach biznesowych.

Firma, korzystając z portalu zdalni.pl, ma pewność kwalifikacji wykonawców, ponieważ pracodawca ręczy za kompetencje udostępnianych pracowników oraz zapewnia ich natychmiastową dostępność.  Pracodawca (provider) bez marży udostępnia swoich pracowników w sposób zdalny, a dla swojej firmy znajduje nowe zlecenia w ramach tzw. „wolnych mocy”.

Ograniczone są również formalności, ponieważ całość kosztów urzędowych i zatrudnienia bierze na siebie provider, nie delegując ich na zleceniodawcę, ponieważ i tak ponosi je, niezależnie czy sprzeda nadwyżkowe godziny. Dodatkową zaletą Platformy Zdalni.pl jest bezpośredni dostęp do katalogu pracowników, który pozwala bez kosztów rekrutacyjnych wybrać odpowiednie osoby do wykonania zadania.

Zleceniobiorca poszukujący pracownika o odpowiednich kwalifikacjach do realizacji danego zlecenia, poprzez dostęp do profili zarejestrowanych osób, może znaleźć odpowiednią do projektu osobę, rekomendowaną przez firmę, w której jest zatrudniony.

Projekt Fundacji Edukacji Informatycznej odpowiada na potrzeby właściwie każdego przedsiębiorcy, niwelując przy tym ryzyko nierzetelnego wykonania zlecenia, ponieważ za każdym profilem pracownika, stoi konkretny pracodawca. Zleceniodawca może skorzystać z kompetencji jednego pracownika, a także może zatrudnić cały zespół, co aktualnie jest najtańszą i najszybszą metodą skalowania i odbudowy zespołu.

Nad koordynacją współpracy pomiędzy zlecającym projekt, a firmą, która go realizuje czuwa zespół z Fundacji Edukacji Informatycznej składający się ze specjalistów od kontaktów z klientem jak również doradców zawodowych dedykowanych projektowi zdalni.pl.

 

ZOBACZ STRONĘ ZDALNI.PL