02
lip

Przygotowujemy wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej

Przygotowujemy wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej

  1. Agroenergia 2020 (woj. mazowieckie)

Program jest skierowany do rolników indywidualnych z woj. mazowieckiego, którzy mogą starać się o dofinansowanie na założenie nowoczesnego ogrzewania, czyli pomp ciepła, mat grzewczych, paneli fotowoltaicznych. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, ile można dostać, czy to będzie 40%, 50% czy to będzie kosztowe dofinansowanie, bo projekt rusza dopiero od lipca. Jeszcze wszystkie informacje nie są dostępne. Ale jest to świetny sposób, by poprawić swoją sytuację energetyczną w gospodarstwie. Dzięki założeniu takich urządzeń jest się niezależnym i nawet można nadwyżki energetyczne sprzedać i mieć z tego zysk.

My na życzenie konkretnej osoby piszemy za nią wniosek, pomagamy przy załącznikach, wysyłamy, gdzie trzeba i czekamy na efekty. Trzeba owe wnioski składać jak najszybciej, bo wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że uda się uzyskać tyle pieniędzy, o ile się zabiegało.

  1. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w woj. mazowieckim.

Projekt jest adresowany do spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, TBS, jednostek z sektora finansowego, szkół wyższych, kościołów, instytucji kultury itp. Można sobie za te pieniądze ocieplić budynki, zmienić oka, zmienić nawet instalację elektryczną na nowocześniejszą, założyć panele fotowoltaiczne, czyli unowocześnić energetycznie budynki. Można się starać o nawet 80% dofinansowania, ale nie będzie to więcej niż 80% z 4mln zł. na daną jednostkę. Warto! Wnioski trzeba składać szybko, bo do 31.08.br.

 

  1. Odbudowanie małych i mikroprzedsiębiorstw w województwie pomorskim.

Chodzi o dofinansowanie wydatków kwalifikowanych na cele inwestycyjne takich obszarów jak hotele, hostele, domy wypoczynkowe, restauracje, kawiarnie, bary, organizatorów turystyki, przewodników, organizatorów usług sportowych (z wyłączeniem siłowni i klubów fitness). Można wnioskować o dotacje na rozwój tej działalności, czyli na zakup sprzętów, na renowację pomieszczeń, zakup wyposażenia oraz finansowanie kapitału obrotowego.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% wydatków kwalifikowanych w przypadku kwoty na cele inwestycyjne i 100% w przypadku wsparcia na kapitał obrotowy. Raczej można dostać, albo jedno dofinansowanie, albo drugie. Max koszty kwalifikowanego projektu wynosi 2mln. Do rozdania jest w woj. pomorskim 30mln, więc warto się sprężyć.

 

  1. Pomagamy też w uzyskaniu pożyczek inwestycyjnych i obrotowo-inwestycyjnym małym i mikro przedsiębiorstwom z województw zachodniopomorskim, łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim .

Można zdobyć od 500 tysięcy do 5 milionów, przy oprocentowaniu 2% w skali roku.

Do tego można się starać pożyczkę na 100% inwestycji lub na 50/50 inwestycyjno-obrotową.

 

  1. Przygotowujemy nie tylko wnioski do wymienionych wyżej dofinansowań z UE.

Napiszemy każdy wniosek, który będzie Państwu potrzebny. Może to być dofinansowanie  z Ministerstwa Rolnictwa, Restrukturyzacji, Urzędów Marszałkowskich Wojewódzkich, Inkubatorów Przedsiębiorczości itp.

 

Warto się starać o dofinansowanie, a dzięki znajomości przepisów, które oferujemy, można rozwinąć działalność, poprawić jakość życia i bezpieczeństwo. Korzystajcie!

BPO Network