07
kwi

Nauczyciele z niepełnosprawnością?

Uczą dzieci z całej Polski. Belfer w sieci – korepetycje online.

Belfer w sieci to wykwalifikowani nauczyciele, specjaliści nauczania konkretnego przedmiotu na różnych poziomach nauki: od szkoły podstawowej, przez średnią, a nawet przygotowanie studentów do kolokwiów. Posiadamy uprawnienia egzaminatora egzaminów ośmioklasisty i egzaminu maturalnego. Pracując z uczniem, dbamy o wszechstronne przygotowanie go nie tylko do jednorazowego odpytania, ale przede wszystkim o rozwój jego kompetencji z przedmiotu, czyli uczymy ucznia pisać wypracowania, rozwiązywać skomplikowane zadania z gwiazdką, gramatyki różnych języków, bogacenia słownictwa, swobodnej konwersacji w wybranym języku, analizy materiału historycznego itp. Napisane samodzielnie prace uczniów poprawiamy bez dodatkowej opłaty. Chodzi nam o dobro dziecka i młodzieży a nie o szybki zysk.  Jedynym, czym nasza praca się różni od zwyczajnych korepetycji, jest to, że wszystko odbywa się online, za pomocą popularnych aplikacji komputerowych.

Belfer w sieci to prawdziwe grono pedagogiczne, które spotyka się raz w tygodniu na radzie, żeby omówić program nauczania i porozmawiać o uczniach. W ofercie korepetycji online BPO Network mamy j. polski, j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. włoski, matematykę, fizykę, chemię, biologię, historię, WOS, informatykę i język migowy. Nasza oferta stale się poszerza i jeśli ktoś będzie potrzebował korepetycji z innej dziedziny, zrobimy wszystko, by znaleźć kompetentną osobę do rozjaśniania mroków z tego przedmiotu.

Dlaczego online?

Pomysł przyszedł wraz z wybuchem pandemii, gdy wszystko stanęło na głowie i cały świat zamknął się w swoich domach. Wszystko nabrało innego obrotu, praca zdalna zaczęła być wyznacznikiem a nauka online stała się codziennością.  Byliśmy czasem wręcz zmęczeni stałą obecnością wszystkich domowników w mieszkaniu. Dzieci nie potrafiły poradzić sobie z ogromem materiału szkolnego i prosząc o wyjaśnienie problemu, biegały za rodzicami, przeszkadzając im w pracy zawodowej. My też jesteśmy rodzicami i wiemy, że nikt nie umie wszystkiego i to na hurra. Im dziecko starsze, tym trudniejszy materiał ma do opanowania, nauczyciele pracując zdalnie z całą klasą, nie mają możliwości na pochylenie się nad problemami dziecka indywidualnie. Poza tym, nie zawsze dziecko ma odwagę na dociekliwość lub ujawnienie swoich braków. My posiadamy całe morze cierpliwości i jesteśmy otwarci na każde pytanie z naszej dziedziny!

Forma edukacji zdalnej ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie nie trzeba dziecka przywozić i odwozić na korepetycje. Wystarczy tylko zerknąć do pokoju, w którym mają się odbywać lekcje i sprawdzić, czy dziecko odpaliło komputer. Poza tym docieramy do każdego miejsca w Polsce, nawet do miejscowości, które nie są zaznaczone na mapie, więc każdy może nauczyć się np. języka włoskiego, nawet wtedy, gdy w jego okolicy italianisty nie uświadczysz. I będzie pod opieką świetnego specjalisty!

Management BPO Network, Agnieszka Grochala, Iwona Lewandowska i Monika Jura wpadły na pomysł wspierania polskiej młodzieży w edukacji i rozwoju. Model nauki zdalnej wymaga dużo samodzielności i samodyscypliny oraz zaangażowania. Managerki w pandemii dostrzegły szansę na integrację nauczyciel z niepełnosprawnością – uczeń.

Przyglądając się nauce zdalnej, obserwowałyśmy coraz większe zainteresowanie korepetycjami. Dzięki nauce zdalnej dostrzegłyśmy możliwość korepetycji online z dyplomowanymi nauczycielami. Skąd pomysł na Belfra w sieci? Wnioski były proste: ponieważ trudno byłoby poruszać się po zatłoczonym korytarzu na wózku inwalidzkim, więc lekcje online były ogromną szansą na kontynuowanie kariery zawodowej dla nauczycieli z niepełnosprawnościami – mówi Iwona Lewandowska.

Przeglądając naszą bazę kandydatów do pracy, znalazłam nauczycieli. Ku naszemu zadowoleniu, byli chętni do współpracy. Okazało się też, że w  naszych zespołach są nauczyciele, więc nie miałyśmy już najmniejszej wątpliwości, by uruchomić projekt Belfer w sieci – mówi Agnieszka Grochala.

No i zaczęłyśmy zatrudniać nauczycieli i szukać uczniów chętnych do nauki. Efekt był zaskakujący, na ten moment mamy ponad 100 uczniów – mówi Monika Jura.

Belfer w sieci cały czas się rozwija, proponujemy coraz to nowe przedmioty. Jesteśmy dla ucznia, doceniamy tę szansę na kontynuowanie nauczania w nowym modelu nauki zdalnej.

Chcesz dołączyć do grona naszych uczniów?

Skontaktuj się z Iwona Lewandowską, koordynatorem projektu Belfer w sieci – mob. 508 552 445