28
wrz

Nadchodzi jesień

Nadchodzi jesień

Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Z drzew zaczyna spadać coraz więcej liści, a z nieba coraz więcej deszczu. To wszystko sprawia, że powoli wyjmujemy z szaf cieplejsze buty i odzież. Pijemy dużo ciepłej herbaty i czasem nie mamy ochoty wychodzić z pod koca. Są to niewątpliwie oznaki jesieni, która z każdym dniem zaczyna nas wprawiać w coraz bardziej senny i melancholijny nastrój. Jednak to od nas zależy, czy będziemy chcieli mu się poddać. Czy istnieje zatem sposób, żeby mimo tak niesprzyjającej aury zachować dobry humor i chęć do podejmowania aktywności?

Czas na spacer!

Jednym ze sposobów na jesienną nudę i chandrę są spacery. Możesz je odbywać zarówno w towarzystwie swoich bliskich, przyjaciół, jak i czworonożnego pupila. Jednak samotna przechadzka czasem może stać się dobrą porą na wyciszenie, lub też pozbieranie myśli. Gdy wrócisz do domu, usiądź w wygodnym fotelu z dobrą książką i ulubionym napojem.

A może by tak pójść do kawiarni?

Gdy masz dosyć siedzenia w domu, a jednocześnie nie masz ochoty na wędrówkę, zaproś swojego partnera, lub partnerkę do kawiarni, albo restauracji z waszą ulubioną kuchnią. Zaproponuj taką formę spotkania znajomym, a nóż, może akurat będą mieli ochotę na odrobinę rozrywki? Zmiana miejsca, chociażby na chwilę, żeby po prostu porozmawiać każdemu z Was z pewnością dobrze zrobi.

Trochę ruchu nie zaszkodzi!

Nic tak nie poprawia nastroju i nie daje satysfakcji, jak aktywny wypoczynek. Oczywiście jego  forma zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz wyjść z domu i pospacerować, albo pobiegać. Jeżeli chcesz popracować nad kondycją, lub zadbać o swoją sylwetkę, pójdź na siłownię. Tam będziesz ćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów. Gimnastykować możesz się także w domu, jednak jeśli masz pretekst, żeby wyjść i choć na chwilę zmienić otoczenie, wykorzystaj go. Poza tym na siłowniach jest możliwość wykupienia na przykład miesięcznego karnetu. Gdy z góry zapłacisz za miesiąc chodzenia na siłownię, zyskasz większą motywację do regularnego ćwiczenia.

Filmowy wieczór

Świetną alternatywą na deszczowy, jesienny wieczór jest obejrzenie dobrego filmu. Znajdziesz go zarówno w kinie, jak i w Internecie. Jeśli zdecydujesz się na seans w domu, kup przekąski i napoje, a przede wszystkim zaproś znajomych. W ten sposób oderwiecie się na chwilę od szarej rzeczywistości za oknem.

Jesień nie jest wcale taka zła!

Mimo, że jesień często wydaje się szara, ponura i brzydka, to dla Ciebie wcale nie musi taka być. Wystarczy, że znajdziesz sobie zajęcie, które sprawia Ci przyjemność. To odwróci Twoją uwagę od przygnębiającej jesiennej aury.

 

Klaudia Radomska