11
lut

Jesteś już w naszej bazie. I co dalej ?

W ostatnim artykule przekonywaliśmy Was o tym, dlaczego warto zostawić CV na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wielu z Was skorzystało z naszego zaproszenia. Teraz, zapewne niecierpliwie spoglądacie na telefon w oczekiwaniu na odpowiedź z ofertą pracy, przygotowaną specjalnie dla Was. Tutaj musimy Was jednak uprzedzić, że może to chwilę potrwać… Dlaczego?

Wbrew pozorom dopasowanie odpowiedniej oferty pracy dla osoby z niepełnosprawnością nie jest takie proste. Istnieje wiele czynników, które musimy brać pod uwagę przedstawiając Wasze kandydatury potencjalnym pracodawcom.

Przede wszystkim, pracodawca określa wymogi co do wykształcenia oraz doświadczenia kandydatów. My jako agencja pośrednicząca w zatrudnianiu, jesteśmy odpowiedzialni za to, by dobór kandydata dla pracodawcy był uzasadniony. Przeglądając Wasze aplikacje bierzemy pod uwagę każdy szczegół po to, aby zaoszczędzić zarówno Wam jak i pracodawcom cennego czasu czy nieprzyjemnych sytuacji. Podczas rozmów telefonicznych jakie z Wami przeprowadzamy, zwracamy też uwagę na Wasze poczucie pewności siebie oraz przebojowość. Kandydaci, którzy dają się zapamiętać ze swojego entuzjazmu, zwiększają swoją szansę na znalezienie zatrudnienia. Musicie jednak pamiętać o tym, że ostateczna decyzja zawsze należy do pracodawcy. Nawet przy pełnej akceptacji z naszej strony zdarzają się sytuacje, w których nasi klienci odrzucają nasze propozycje.

Rodzaj i stopień niepełnosprawności również nie jest tutaj bez znaczenia. Dla przykładu, osoba z problemami wymowy nie sprawdzi się na stanowisku związanym z telefoniczną obsługą klienta, a z kolei kandydat poruszający się na wózku nie może zajmować się ochroną mienia. Cieszące się wśród kandydatów coraz większą popularnością prace zdalne, w pierwszej kolejności oferowane są osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, tj. poruszającym się na wózku inwalidzkim. Pomimo tego, że ilość pracodawców w Polsce oferująca pracę w trybie home office rośnie, wciąż jest zbyt mała i nie odpowiada potrzebom rynku. W przypadku prac stacjonarnych lub częściowo zdalnych, gdzie kluczową rolę odgrywa lokalizacja, dopasowanie kandydata jest o wiele trudniejsze.

Kolejną kwestią jest fakt, że bardzo często publikowane przez nas ogłoszenie pracy przewiduje zatrudnienie tylko jednej osoby. Jak łatwo się domyślić, aplikujących jest o wiele więcej. W takiej sytuacji, pełne zadowolenie z procesu rekrutacji udziela się tylko jednej, zatrudnionej osobie. Reszta aplikujących musi pogodzić się z odrzuceniem, ale nie przestawać w wysiłkach ciągłego poszukiwania zatrudnienia.

Nasza agencja codziennie dokonuje niezwykle trudnych wyborów w procesie selekcji Waszych kandydatur. Staramy się to robić z należytą uwagą i starannością. Cały czas nawiązujemy współpracę z nowymi pracodawcami, wspólnie starając się przygotowywać oferty pracy tak, by odpowiedzieć na Wasze zapotrzebowanie. Nie zniechęcajcie się długim milczeniem, czy nawet odrzuceniem Waszej kandydatury. Przeglądajcie oferty, doszkalajcie się, aktualizujcie CV, a praca sama Was znajdzie J

Aneta Wróbel