03
lut

Akademia Delegowania to jest to!

Akademia Delegowania to jest to!

 

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym projektem dedykowanym managerom, ale pomocnym wszystkim zainteresowanym pracą zdalną.

Warto w nim wziąć udział, bo Akademia Delegowania precyzyjnie informuje o zaletach i wadach pracy zdalnej, o różnicach między tymi dwoma sposobami świadczenia pracy, jednym zdaniem, o wszystkim, co wiąże się z pracą zdalną: od metod pracy, przez narzędzia do zarządzania zespołem w pracy zdalnej.

Wszystko przekazane w sposób rzeczowy, skondensowany, a jednocześnie przyjazny dla oczu i uszu, bo wiele z lekcji jest prowadzonych przez video. Kto więc nie lubi czytać, może obejrzeć, a kto nie przepada za vlogami, sięgnie pewnie po wersję pisaną – obie są świetne!

Moduły

Akademia Delegowania podzielona jest na trzy moduły, z których każdy składa się z kilku części. Każda z nich kończy się króciutkim podsumowaniem w formie pytań i rozwijających się odpowiedzi.

Moduł I

Pierwszy moduł poświęcony jest różnicom między pracą stacjonarną a zdalną oraz temu, jak te różnice w najbardziej intensywny sposób wykorzystać, by każdy – pracodawca i pracownik miał poczucie dobrze i sprawnie wykonywanych zadań. Oprócz typowych informacji na temat dostępności pracowników dla pracodawcy, pracowników dla siebie, prawodawcy dla pracownika, by można było w każdej chwili skorygować pracę, są też takie dane, jak koszty pracy – porównanie kosztów pracy zdalnej i kosztów pracy stacjonarnej takich samych profesji, umiejętności, które musi mieć pracownik zdalny a o jakich nie myślimy, zatrudniając osobę na stanowisko stacjonarne. W module pierwszym jest też tak mało akcentowana kwestia, jak właściwy ubiór do pracy zdalnej, który niejednokrotnie rzutuje na sposób pracy zdalnej konkretnej osoby.

Moduł kończy lekcja o narzędziach w pracy zdalnej. Omówiono tu istotne dla tego rodzaju wykonywania zadań sposoby kontrolowania i monitorowania pracy pracowników oraz różne możliwości przesyłu danych między pracownikami wraz ze sposobami kontaktowania się – od rozmowy jeden na jeden do prowadzenia dużych konferencji. Niezwykle istotna sprawa w pracy zdalnej!

Moduł II

Podstawowe zasady zarządzania zespołem zdalnym są dokładnie przedstawione w module drugim. Bardzo dokładnie omówiono w nim sposoby organizacji pracy zdalnej, wyznaczanie celów i delegowanie zadań podwładnym. Na tym jednak sprawa się nie kończy, gdyż autorzy kursu podkreślili ważność motywowania i zachęcania do pracy wszystkich zatrudnionych, by jej efekty zadowalały cały zespół.

W module jest też mowa o mniej przyjemnych, ale jakże ważnych kwestiach współpracy zespołu, a mianowicie rozwiązywaniu konfliktów między pracownikami lub między osobami mającymi wpływ na efektywność pracy. Dokładnie też przeanalizowano sposoby komunikowania się zespołu ze sobą. Jak tworzyć i utrzymywać przyjazne relacje między ludźmi, którzy w realu wcale się nie znają. Jak stworzyć życzliwy, chętny do wzajemnej pomocy zespół.

Moduł III

Ostatni, ważny etap kursu to dokładnie omówione różne narzędzia, którymi warto, a czasem wręcz trzeba posługiwać się w pracy zdalnej. Autorzy nie tylko wymienili te najpopularniejsze. Oni ocenili również ich przydatność i efektywność w pracy zdalnej. Pokazali najważniejsze programy nie tylko do monitorowania czasu pracy od całościowego spojrzenia na wszystkie aktywności pracownika np. w Internecie (np. przeglądania stron z atrakcyjnymi wyprzedażami ciuchów, czy oglądania Facebooka, czytania prywatnej poczty w czasie pracy) do zasad opartych na większym zaufaniu, co nie znaczy pozostawieniu pracownika samopas.

Bardzo ważną częścią modułu III jest ta poświęcona kontroli i bezpieczeństwu przepływu danych. Wiemy, jak bardzo trudno utrzymać cokolwiek w tajemnicy a ochrona danych osobowych spędza sen z oczu niejednemu managerowi. Zostały tu przedstawione i omówione zalety i wady najważniejszych programów zabezpieczających.

W tym module zaprezentowano również sposoby zarządzania projektami w bezpieczny sposób, który jednak w żadnym wypadku nie utrudnia współpracy nad nimi i realizowania poszczególnych etapów projektu.

Dlaczego o tym piszemy?

Główną Autorką Akademii Delegowania jest Agnieszka Grochala, długoletni manager BPO Network ds. rekrutacji. Wykorzystuje ona wiele narzędzi do pracy zdalnej, dużą ilość przetestowała, lecz z niej nie korzysta, bo Kamil, ceniony specjalista IT w naszej firmie też to wszystko przeanalizował i wprowadził najróżniejsze udogodnienia. Wiedzą więc, o czym mowa! Poszczególne części pisała też Bogusia, również osoba niepełnosprawna zatrudniona przez zdalni.pl. Wszyscy wiemy, czym jest praca zdalna, bo pracujemy w ten sposób po kilka, jeśli nie kilkanaście lat. Każdy z pracowników BPO Network i innych firm zatrudniających osoby niepełnosprawne wie, co to praca zdalna i potrafi w ten sposób wykonywać zadania.

Warto wykorzystać kierownicze doświadczenie Agnieszki i innych managerów osób niepełnosprawnych. Oni naprawdę są świetnymi specjalistami w tej dziedzinie! Uczmy się od najlepszych!

W Akademii Delegowania jest wiele ciekawych, często pomijanych, bo jeszcze niedopracowanych elementów zarządzania w pracy zdalnej. Dostęp do kursu Akademia Delegowania jest darmowy. Można zajrzeć do niego w każdej chwili i wybrać sobie to, co interesuje nas najbardziej. Warto też sprawdzić nabytą właśnie wiedzę, rozwiązując quiz, które autorzy dołączyli do wszystkich modułów.

Każdy z kursantów, który wykona wszystkie zadania, udowadniając tym samym swoją aktywność w kursie, na swoją prośbę otrzyma certyfikat ukończenia kursu dla managerów zdalnych Akademia Delegowania.

Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i dowiedzieć się wielu ciekawych a jakże przydatnych rzeczy. Zapraszamy!

 

Akademia Delegowania!

Renata BPO